sobota, 14 lipca 2012


UKŁAD ROZRODCZY


KONSPEKT ZAJĘĆ

TEMAT: Układ rozrodczy- budowa i funkcjonowanie


Cele lekcji:

1. Wiadomości (Uczeń):
  • wymienia narządy budujące męski i żeński układ rozrodczy
  • określa funkcje poszczególnych narządów męskiego i żeńskiego układu rozrodczego
  • wyjaśnia rolę hormonów płciowych w osiąganiu dojrzałości i cyklu miesiączkowym kobiety
  • zna budowę i funkcje plemnika
  • przedstawia rolę gamet w procesie zapłodnienia
  • definiuje pojęcia:
    gamety
    nasienie
    zapłodnienie
    dojrzewanie
    cykl menstruacyjny
    jajeczkowanie
  • wyszczególnia etapy zarodkowego i płodowego rozwoju człowieka
2. Umiejętności (Uczeń):
  • potrafi opisać schemat dotyczący budowy układu rozrodczego
  • określa funkcje układu rozrodczego, także poszczególnych jego części
  • swobodnie operuje poznanymi pojęciami
  • samodzielnie zdobywa informacje z dostępnych materiałów
3. Postawa (Uczeń):
  • pracuje samodzielnie
  • angażuje się w zdobywanie materiałów potrzebnych do wykonania zadań
  • wykazuje się starannością

Środki dydaktyczne:

  • komputer 
  • internet
  • film "Układ rozrodczy (The reproductive system) - część I - Tajemnice ludzkiego organizmu

Forma pracy:

  • lekcja internetowa
  • samodzielna praca ucznia

Przebieg lekcji:


Faza wprowadzająca:
  • przedstawienie uczniom celów lekcji
Faza realizacyjna:
  • film o układzie rozrodczym  "Układ rozrodczy (The reproductive system) - część I - Tajemnice ludzkiego organizmu
Faza podsumowująca:
  • test
  • praca domowa

 PRZEBIEG ZAJĘĆ 

Dzisiejsza lekcja zobowiązuje Was do zapoznania się z filmem, wypełnienia krótkiego testu podsumowującego i zrobienia pracy domowej.



  PRACA DOMOWA  

Korzystając z Google-DOCS:

zadnie 1. przedstaw w formie tabeli męskie i żeńskie hormony płciowe uwzględniając miejsce ich powstawania i pełnione przez nie funkcje

zadnie 2. 
przedstaw w punktach jakie naturalne bariery w drogach rodnych kobiety muszą pokonać plemniki aby doszło do zapłodnienia

Dokumenty UDOSTĘPNIJ.